Mutatunk 10 olyan hungarocell szigeteléskor elkövetett hibát, melyek elkerülésével jó munkát végezhet.
- Nem készítik elő a falat
Pedig igen fontos a sík, pormentesített és előkészített terület. Figyeljen arra, hogy a vakolat alatt ne legyen üreges a felület. A málló falra felvitt szigetelés például biztosan nem lesz tartós, nagyon gyorsan le fog válni. De a fal portalanítása is elengedhetetlen, különben a szigetelés nem tapad meg rajta.
- A kezdőprofil nem vízszintes
Annak szerették volna, szemre meg is volt, de vízmértékkel nem lett leellenőrizve. Az eredmény borzalmas: a szigetelés egyértelműen ferde, nem fed tökéletesen.
- A szigetelőlapok nem illeszkednek hézagmentesen
Elég problémás, mert ha közéjük megy a ragasztó, hőhíd keletkezik, ergo nem lesz jó minőségű a szigetelés. Muszáj pontosan és szépen dolgozni!
- Kimarad a dübelezés lépése
Ragasztás után elmarad a mechanikai rögzítés, magyarul a szigetelés nem lesz stabil. Nem nehéz belátni, hogy ennek milyen következményei lehetnek.
Tipp: 6 db dübel/ négyzetméter.
Mikor kötelező? Ha a szigetelt homlokzat meghaladja a 4 méteres magasságot.
Hatása: a ház ellenálló lesz széllel szemben, és a hőmérséklet változás okozta zsugorodás/tágulás sem árt neki.
- Lespórolt élvédők
A nem védett sarkok, élek csúnyák, és az idő haladtával elkezdenek töredezni, veszélyeztetve ezzel a szigetelés hatékonyságát.
- Hol marad a pur-hab?
Aki huzatosabb lakásra vágyik, az az ablakok, teraszok, kapcsolók, fali lámpák körüli hézagokat nem fújja ki pur-habbal. Természetesen csak ironizáltunk: senki sem vágyik ilyen lakásra. Ezért érdemes előre gondolkodni, és minden olyan esetben, ahol indokolt, alkalmazni a pur-habot
- Nincs is olyan hideg! /Jól le fogunk barnulni, kolléga!
Nyilván, aki dolgozik, és jól fel van öltözve, nem fázik +5 fok alatt sem, de a vakolatot ez hidegen hagyja, és bizony le fog potyogni.
A vakolat feltétele nyáron sem egyszerű: csakis árnyékos oldalon szabad vele dolgozni, ha szeretnénk megspórolni a foltokat.
- A garancia jó alap
Legyen gyanús, ha a kivitelező, vagy a termék gyártója nem vállal garanciát, vagy csak keveset. Manapság elvárható a 8-10 éves garancia is az egyes termékek esetében, de persze ettől jóval tovább, 40-50 évig is kitarthat a szigetelés.
Garancia hiányában megnő a különféle problémák, hibák valószínűsége (pl. penész, a vakolat leválása stb.). Azt is jó tudni, hogy a gyártók csak rendszerre vállalnak felelősséget, azaz az egymással kompatibilis, jó minőségű, jól illesztett szigetelésre.
Olcsó húsnak egyébként is híg a leve: például a kedvezőbb árú, ámde vékonyabb EPS lapokkal lényegesen kevesebb energiát spórolhat a jövőben, mintha a vastagabb verziót választotta volna.
- A helyes sorrend a hungarocell szigetelés esetében aranyat ér


Fotók: Freepik
Ha teljes felújításban gondolkodik, érdemes előbb a falakat hőszigetelni (mivel itt a legnagyobb a hőveszteség), aztán a nyílászárókat és a padlásfödémet, majd a padlót, és végül a lábazatokat.
- Elmulasztja a vízszigetelést
A víz a hungarocell szigetelés abszolút ellensége, tehát csak betonozás után, kiszáradt helyiségekben lehet elvégezni. Ha tartós nedvesség éri, sajnos csökken a hőszigetelő képesség.
Így előzze meg a fenti hibákat:
A hungarocell szigetelés bár egyszerűnek tűnhet, mégis azt javasoljuk, hogy a megfelelő szakértelem hiányában, csináld magad stílusban nem érdemes belekezdeni. Vegye komolyan, hogy a hungarocell szigetelés komoly munka, jelentős költségekkel, és ha nem ért hozzá, több kárt hozhat a befektetett munkája és pénze, mint hasznot.
Ne kockáztasson! A hőszigetelés csak akkor lesz tökéletes, és akkor csökkenti a költségeket, ha azt gondos szakember kellő tudás birtokában helyezi fel.
Bátran ajánljuk a kiváló minőségű Hungarocell EPS-t!