

A klasszikus falburkolatok (csempe, kő, mozaik, fa stb.) mellett megjelentek az úgynevezett falpanelek, 3D-s falburkoló panelek is. Ezek különböző anyagokból készülnek, attól függően, hogy milyen helyre és milyen célra szánják. Az anyag használat mellett nagyon sok különbség van a formákban, mintázatokban, vagy színekben. Ezek a paraméterek azok, melyek meghatározzák egy falpanel funkcióját, vagy akár az árát is. Ha a felhasznált anyagokat nézzük, akkor egy falburkoló panel készülhet gipszből, műanyagból, műbőrből, cukornádból, pvc-ből, parafából, vinyl-ből, polisztirolból, betonból, mdf-ből és még sok egyéb anyagból is. A klasszikus fa-, csempe, vagy kőmintás változatok mellett megjelentek a különböző geometrikus mintázatok, különböző alakzatokban és színekben. Nagyon közkedveltek a hexagon, vagy háromszög formák. A felhasználás szempontjából az is fontos, hogy az adott burkolat szakember nélkül is felrakható legyen akár, ha nem szeretnénk ezzel mi foglalkozni. Ha mégis szakemberre bízzuk a kivitelezést, akkor általában a festők, vagy burkolók vállalják a feladatot.


Térjünk is akkor rá a konyhai, vagy étkezőben történő lehetőségekre. Nagyon sokaknak bizonyára az egyik elsődleges szempont a tisztíthatóság, ha a konyháról, vagy az étkezőről van szó. Ez teljesen érthető, hiszen a lakás, illetve otthonunk olyan része, ami a legtöbb figyelmet illeti ebből a szempontból. Szerencsére vannak falpanelek melyek letörőlhetőek, lemoshatóak, vagyis jól tiszhatóak. Ilyen anyagok például a pvc, műanyag, a lefestett, vagy felületkezelt gipsz és beton burkolatok. Illetve a Kerma műbőr panelek is könnyen tisztíthatóak, tehát ezeket is bátran alkalmazhatjuk az étkezőben. Kivitelezés szempontjából a legegyszerűbb dolgunk a FlexWall pvc falpanelekkel van, mert ezek szakember nélkül, egyszerűen felrakhatóak a falra. Nem kell őket festeni, nem igényel semmilyen további felületkezelést.


A Kerma Design webáruházban jelenleg több mint 170 mintában elérhető, fa-, csempe- és kőmintás változatokban.
Ezeket a paneleket konyhapanelként a pult és a felső szekrény között is. Kivétel, ha gáztűzhelyünk van, mert magas hő, vagy nyílt láng mellé nem ajánlott. Házilag kivitelezhető még a vinylből készült Wood-Look falburkoló panelek is, melyeket ragasztással rögzíthetjük a falra. Azok a panelek, melyek festést, vagy további felületkezeléstt, impregnálást igényelnek, bízzuk szakemberre. Ilyenek például a WallArt cukornád bio falpanelek, a Loft Design gipsz falburkolatok, Arstyl polyurethan dekorpanelek.
A falpanelek kiválóan alkalmasak a konyhát, vagy a nappalit az étkezőtől “megosztó” design elemként is. Egy adott falfelületet dekoráljunk velük például az asztal és a székek mögötti részen, így ezzel egy “külön” részt hozhatunk létre, ami kissé elkülönül a konyhától. Ha kimondottan térelválasztó funkcióra van szükség, akkor erre a Zicaro műanyag panelek alkalmasak.
Designtól függően akár a konyhapult külső oldalát , vagy a konyhaszigetet is dekorálhatjuk. Erre is alkalmasak a fent említett panelek. Probléma szokott lenni az étkezőnél, hogy a székek mozgatásával a fal foltos lesz, megsérül. Egy kisebb csíkban, vagy akár nagyobb felületen is alkalmazhatunk falpaneleket, melyek sokkal jobban tiszíthatóak, mint a sima fal, illetve kevésbé látszik rajtuk a sérülés, a fal hibái.


Ha szeretnénk meglévő otthonunkat megújítani, vagy az újból még többet kihozni, akkor bátran használjuk ezeket a dekoratív és modern falburkolat megoldásokat! Sok ötletet találunk a Pinteresten, vagy nézzünk szét a neten a falpaneleket forgalmazó webáruházak között. Az egyik ilyen legnagyobb választékot a Kerma Design webáruházban találjuk!
További képek a cikk galériájában.