Otthonok és Kertek

Még egy csipet Biophilic, kokedama és terrárium design

Fedezd fel a természet varázsát otthonodban a biophilic kokedamával. Szeretnél egy csipet természetet csempészni otthonodba? A Biophilic most bemutatja a kokedama művészetét, ami tökéletes módszer arra, hogy a természetes szépséget integráld a modern életteredbe. A Biophilic-nél megtalálod a tökéletes terráriumot is, amely egy kis biodómává varázsolja otthonodat.

Biophilic, kokedama, terrárium

Manapság a letisztult minimál otthonok elkészülte után szép lassan, egy hiányérzet keletkezik bennünk otthonunk irányában. Valami hiányzik? Olyan üres a tér? Olyan élettelen?! Igen, ekkor jelennének meg a sok porfogók és a szobanövények letisztult szürke kaspóban általában.  Ezt a hiányérzetet a különböző webes felületeken ötletek után böngészve kívánják sokan megoldani vagy szakember, lakberendező, belsőépítész segítségét kérik.

 

Ekkor sokan találnak rá a növények különleges hatásaira, hogy egy teret hogy tudják befolyásolni. A Biophilic designnal is megismerkednek páran, ha utána járnak a dolgoknak. Hogy a biophilic design pontosan mi, az a múltheti cikkemből, már kiderült. Ha érdekel nézd meg azt a cikket itt.

Most ezt a természet közeli érzést szeretném kiegészíteni egyedi, különleges és nagyon látványos megoldásokkal, amiket akár nagyobb átalakítások nélkül is a modern, minimál otthonokba is betudunk illeszteni.

Ennek egyik módja, hogy várásárolj kokedama-t vagy készítsd el otthon a sajátodat.

De mi is a kokedama?

A kokedama egy hagyományos japán kertészeti technika eredménye, amely egy gombóc formájú növénygömböt jelent. A kifejezés szó szerint azt jelenti japánul, hogy „mohagömb”. A kokedama létrehozásához egy növényt (általában egy kisebb szobanövényt) körülvesznek mohával, majd a növényt egy speciális készítési folyamat során egy gombóccá formálják.

A kokedama egyfajta dekoratív növénykialakítás, amelyet akár függőként is fel lehet akasztani, vagy egy talapzaton helyezhető el. A mohával borított gyökerek megőrzik a nedvességet, így a növény számára kedvezőbb környezetet teremtenek. A kokedama kialakítása során az emberek gyakran használnak speciális mohafajtákat és mohakeverékeket.

Ez a kreatív és dekoratív kertészeti megközelítés a növények prezentációjának egyedi módját kínálja, és egyre népszerűbb a kertészek és növénykedvelők körében.

Biophilic, kokedama, terrárium
Kép forrás: Pinterest.com
kokedama Biophilic, kokedama, terrárium
Kép forrás: Pinterest.com
Kép forrás: Pinterest.com

Vagy legyen otthonunk egyik meghatározó eleme egy növény terrárium.

A növény terrárium egy olyan zárt vagy részben zárt üvegkonténer, amelyben élő növényeket, talajt, köveket, mohát és más dekoratív elemeket helyeznek el. A terráriumok lehetnek kisebb, asztalon elhelyezhető kialakítások, vagy nagyobb, szabadonálló üvegkonténerek is. A zárt terráriumok általában átlátszó üvegből vagy műanyagból készülnek, hogy a fény könnyen elérhesse a növényeket, és egyes típusokhoz akár tűztér is tartozhat a hő és a páratartalom szabályozásához.

A terráriumok létrehozásával lehetőség nyílik saját kis zárt ökoszisztémát létrehozni, amelyben a növények a fotoszintézis során oxigént termelnek és szén-dioxidot fogyasztanak, miközben a talaj és más organikus anyagok lebontásával egyensúlyban tartják az ökoszisztémát.

A terráriumok kialakítása kreatív kihívást jelent, és sokféle növényt és dekorációt felhasználhatnak a tervezés során. A népszerű terráriumnövények közé tartoznak a pozsgások, mohák, kúszónövények és broméliák. A terráriumok kiválóan alkalmasak beltéri kertészeti projektekhez, és egyedi, díszes környezetet teremtenek otthonokban vagy irodákban.

Biophilic, kokedama, terrárium

De akár az üveg része egy lámpa test részeként is funkcionálhat:

Vagy kialakíthatjuk bútorokon belül is ezt a kis zöldszigetet.

Képek forrása: Pinterest.com

De akár egyéb berendezési és használati tárgyunkat is megválaszthatjuk úgy, hogy egyben egy kis zöld oázis is legyen.

 

https://pin.it/2ecmpWw7O

A biophilic design bútoroknak nagyszerű alkotói a japánok szintén, akárcsak a kokedama-nak.  A biophilic design elveit alkalmazó bútorok egyre népszerűbbek a modern belsőépítészetben és bútortervezésben. A biophilic design arra törekszik, hogy az embereknek közelebb hozza a természetet a mindennapi életükbe azáltal, hogy a tervezés során organikus formákat, természetes anyagokat, élénk zöld színeket és más természeti elemeket használ.

Ezek a bútorok nemcsak esztétikailag vonzóak, hanem a biophilic design elveinek köszönhetően pozitív hatással lehetnek az emberek hangulatára, jólétére és produktivitására is.

Takácsné Présel Nikolett- PN Interior Design –formatervező és lakberendező

www.pndesign-interior.com 

nikolett.presel@gmail.com

Nézd meg a többi lakberendezési cikkünket!

További inspirációkért lapozz bele INGYENES e-magazinjainkban!

Kövess minket Facebook-onInstagram-on és TikTok-on!
Oszd meg!

További cikkek hasonló témában

Scroll to Top